• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Про бібліотеку

Бібліотека заснована ще в 1917 році, яка налічувала 1,5 тис. примірників книг. Проіснувала ця книгозбірня 3 місяці до початку громадянської війни 1918 р.; в окупованому місті було знищено основні книгозбірні. В 1919 р. Жмеринка була визволена від окупантів і в місті знову було організовано бібліотеку, послугами якої могло користуватися все грамотне населення, незалежно від місця роботи чи професії. Проте незабаром влада знову змінилася і бібліотека припинила свою роботу, частину фонду вдалося заховати і в серпні 1920 р., коли остаточно встановилася радянська влада, бібліотека розпочала свою роботу.

Розміщено її було в Будинку культури. Фонд 2 100 примірників книг, штат 2 працівники. З грудня 1920 р. носить назву "Центральна міська бібліотека". Міську бібліотеку у 1953 р. було переведено в окреме, більш росторе приміщення по вул. Карла Маркса.

В 1972 р. районна бібліотека для дорослих переведена в нове приміщення по вул. Леніна, 3, а з квітня 2014 р. Жмеринська центральна районна бібліотека стала комунальним закладом (КЗ "Жмеринська ЦРБ"). А від 29 вересня 2016 року рішенням 7 сесії 7 скликання КЗ "Жмеринська ЦРБ" було присвоєно ім'я відомого краєзнавця, фольклориста, історика, громадського діяча, члена Національної спілки журналістів України, лауреата Всеукраїнської літературно-фольклорної премії ім. Павла Чубинського, премії "За подвижництво у державотворенні"ім. Я. Гальчевського, володаря Ордену "За заслуги передБатьківщиною ІІІ ст.", борця за Українську державу, жителя с. Кармелюкове -

/Files/images/Вовкодав.JPG

Володимира Петровича Вовкодава (КЗ "Жмеринська ЦРБ ім. В. П. Вовкодава).

Фонд КЗ "Жмеринська ЦРБ" складає 35 379 примірників книг та періодичних видань. Фонд універсального профілю, розрахований на задоволення попиту загальноосвітніх, культурних і професійних запитів читачів.

КЗ "Жмеринська ЦРБ" має найповніший підбір літератури, в тому числі спеціальної.

Обслуговування читачів КЗ "Жмеринська ЦРБ" здійснюється відділом обслуговування читачів, який включає абонемент і читальний зал. В 2003 р. відкрито відділ обслуговування юнацтва і молоді. Бібліотека щорічно обслуговує 4 133 читачів. Книговидача становить 73 000 примірників.

Працює літературно мистецька світлиця "Подоляни", міськрайонне літературне об'єднання "Калинове гроно " та літературно-мистецький клуб "Синій птах".

Кiлькiсть переглядiв: 1220

Коментарi