Диво створене людиною

2015-04-29

Під такою назвою в КЗ "Жмеринська центральна районна бібліотека" відбулося свято книги, присвячене Всесвітньому Дню книги та авторського права, який відмічається щороку у 190 країнах світу. До нього в бібліотеці працівники оформили книжкові виставки: "Твори - ювіляри", "До мудрості через книгу" (новинки літератури), "Пульс бібліотечного життя. Можемо, вміємо, пропонуємо...", "Відомі творці "вічної ріки" (письменники – ювіляри 2015 року).

В читальній залі зібралися жмеринчани різних поколінь – від юних до ветеранів. Всіх їх об'єднала любов до книги, до читання. Ведучі заходу – Лариса Гуцол та Віта Гамарнік привітали всіх присутніх зі святом, представили гостей та ознайомили з історією створення книги. Про книги – цікавинки розповіла бібліотекар Альона Стус. Вірш "Читайте книгу" прочитала учениця ЗОШ І-ІІІ ст. №3 Надія Твердохліб.

Скарбницею книг називають бібліотеки, які з'явилися ще у Древньому Єгипті. Віртуальну мандрівку в історію Жмеринської районної бібліотеки для дорослих провела провідний бібліограф – краєзнавець Лариса Тупчій. А про сьогодення бібліотеки розповіла директор закладу Леся Шульган. Завітав на свято перший заступник голови Жмеринської РДА Олександр Монастирський, який привітав присутніх, поділився своїми враженнями про роботу колективу бібліотеки та подарував книги. Сюрпризом для читачів, які були присутні на заході, стало нагородження кращих із кращих у трьох номінаціях – "Кращий читач 2014 року", "Ветеран читання" й "Краща читаюча родина – 2014 року". Його провела провідний бібліотекар Світлана Заступ.

Далі мова йшла про видавничу справу в Україні, працівники бібліотеки також займаються випуском власних матеріалів. Про ті, які вийшли 2014 року розповіла бібліограф Вікторія Гринчук.

На свято книги було запрошено відомого на Вінниччині поета, члена обласної Спілки письменників, керівника міськрайонного літературного об'єднання "Калинове гроно" Володимира Горлея, який привітав присутніх та розповів про свої нові видання. Дебютом став виступ учня 7-го класу ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Владислава Оберемка, який прочитав власні вірші про Україну.

Подарунком для гостей та всіх присутніх була пісня "Мамо, дайте гроші на книжки" у виконанні учениці ЗОШ І-ІІІ ст. №4 Ангеліни Кравець. А драмгуртківці "Театру мініатюр" ЗОШ І-ІІІ ст. №3 під керівництвом вчительки української мови та літератури Ірини Адамусик підготували театралізоване дійство за творами українських письменників. Активна учасниця багатьох масових заходів в нашій бібліотеці Ірина Козловська підготувала зі своїми маленькими артистами інсценізацію про книгу та разом з ними виконала пісню "Молитва за Україну". Протягом всього заходу технічну допомогу надавали працівники Жмеринської кіновідеомережі (директор Алла Новаковська).

Фіналом свята став флешмоб "Україна читає!", який відбувся на площі "Миру" за участю учнів шкіл міста та колективу бібліотеки.

Л. Тупчій - провідний бібліограф-краєзнавець КЗ "Жмеринська ЦРБ"

/Files/images/P1010104.JPG/Files/images/P1010114-1.JPG/Files/images/P1010121-1.JPG/Files/images/P1010131.JPG/Files/images/P1010149.JPG/Files/images/P1010151.JPG/Files/images/P1010171.JPG/Files/images/P1010165-1.JPG/Files/images/P1010198.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 198

Коментарi