«Згадаймо юність, що горіла в Крутах»

2017-01-30

Ми свято шануємо пам'ять усіх,

Хто власним життям нашу юність зберіг,

Хто впав за свободу у грізну годину,

За землю священну, за Україну.

Довгий час наш український народ страждав у ярмі неволі, довгі роки боровся за свою незалежність проти монголо-татар, поляків, російських військ. Наша історія не перестає кровоточити, як рани тих трьохсот юнаків, які в січні 1918 року піднялися на захист незалежної української держави.

29 січня уся країна вшановуватиме пам'ять героїв Крут. Не залишились осторонь і працівники КЗ «Центральна районна бібліотека ім. В. П. Вовкодава», вони провели історичну годину «Згадаймо юність, що горіла в Крутах» для учнів 8-А та 8-Б класів ЗОШ І-ІІІ ст. №4 (вчителі В. Хавренко та Т. Федорчак). Працівники бібліотеки поетапно розповідали про ті страшні події.

Крути – залізнична станція на Чернігівщині на лінії Москва-Бахмач-Київ відома з оборонних боїв у січні 1918 року перед наступом більшовиків на Київ. Тут 29 січня відбувся бій сотні юнацької школи ім. Б. Хмельницького і сотні студентського куреня січових стрільців, разом близько 600 бійців, з 4000 тисячним більшовицьким загоном. У цьому бою загинуло близько половини українських хлопців. Ця затримка ворога дала змогу укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував українську молоду державність.

Під час заходу працівники Жмеринської дирекції кіновідеомережі та кіновідеопрокату продемонстрували відео-реконструкцію бою під Крутами, також гість заходу – громадський діяч, замісник голови обласного товариства «Меморіал» О. А. Гамарник розповів про трагічну загибель юнаків у бою під Крутами, яка стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну.

В історії кожного народу є події, не підвладні часу, що завжди живуть у людській пам’яті. Крути, без сумніву, в числі таких. Могили героїв будуть тим дзвоном, що взиває до живих. Приходитимуть нові покоління і вони пам’ятатимуть, що тут лежать ті, що віддали все, що мали - молодість, надії і саме життя за волю України. Вони не загинули – вони пішли в безсмертя! І в памяті нашого народу назавжди кровю будуть записані імена українських військових, які віддали свої життя, які гинули під кулями, захищаючи рідну землю.

Слава Героям!

Кiлькiсть переглядiв: 167

Коментарi