"Мов джерельна вода, рідна мова моя"

2016-11-14

11 листопада в читальній залі КЗ "Жмеринська центральна районна бібліотека ім. В. Вовкадава" було проведено конкурс знавців української мови, присвячений Дню української писемності та мови.

"Життя мови залежить від народу, який несе її у своїй душі, звичаях, піснях і культурі. Рідна мова – це мова батька, матері, мова народу, серця" – такими словами розпочали захід бібліотекарі А. Стус та К. Пастух, який відбувся за участю учнів 8-А класу (кл. керівник Т. К. Федорчак) та учнів 8-Б класу (кл. керівник В. В. Ховренко) НВК ЗОШ I-IIIст. №4.

Під час зустрічі бібліотекарі розповіли про українську мову, яка бере свій початок із найдавніших джерел датованих ХI ст. Горіли хроніки, храми, святі книги, а слово вийшло з вогню, як заповіт. Воно начебто чекало великої пори – пори формування нації – XV- XVII ст.

Чимало скрутних часів зазнала мова протягом свої героїчної і трагічної історії. І чим більше минає часу, тим яскравіше ми це уявляємо. Пізнати історію рідної сторони, рідної мови нам допомагають книги і самобутня творчість нашого народу.

Тому для юних друзів було проведено конкурс знавців української мови, в якому учні двох класів змагалися розумом, знаннями між собою.

На допомогу у вирішенні конкурсних завдань був влаштований перегляд літератури "Мов джерельна вода, рідна мова моя".

/Files/images/PB100069.JPG

Команда-переможець отримала грамоту, інші учасники були відзначені подякою.

На завершення зустрічі діти отримали солодкі призи.

Ми щиро вдячні вчителям за гідні знання та вихованість учнів.

Бібліотекарі А.Стус, К.Пастух

/Files/images/PB100037.JPG/Files/images/PB100060.JPG/Files/images/PB100061.JPG/Files/images/PB100071.JPG/Files/images/PB100072.JPG/Files/images/PB100076.JPG/Files/images/PB100079.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 141

Коментарi